Strona internetowa z wykorzystaniem CMS

Nikomu dzisiaj nie trzeba tłumaczyć co to jest i do czego służy strona internetowa. Ale czy na pewno? Strona internetowa to przede wszystkim reklama firmy. Z tym każdy się zgodzi. Strona może też pełnić funkcję strony informacyjnej jednostek urzędowych, bloga tematycznego (interaktywnego pamiętnika), poradnika tematycznego, Biuletynu Informacji Publicznej lub sklepu internetowego. Każda forma strony internetowej pełni określone funkcje i do czego innego służy. Łączy je jedno - trzeba je aktualizować.

CMS (Content Management System) jest zestawem narzędzi, który pozwala na samodzielne aktualizowanie strony internetowej bez znajomości języków programowania. Powstał wiele lat temu, aby usprawnić zarządzanie treścią serwisu www. Prosty interfejs pozwala w łatwy sposób reagować na potrzeby chwili.

Systemy cms są różne- tzw. darmowe typu Wordpress lub Joomla albo komercyjne, przygotowane przez firmy takie, jak Telvinet. Każdy cms wymaga aktualizacji oprogramowania, na którym jest oparty. Przestarzałe oprogramowanie stwarza niebezpieczeństwo włamania do zasobów strony i zablokowania jej w Google. Administrator dbający o kod strony internetowej to połowa sukcesu - drugą stanowi treść serwisu. Błędy w kodowaniu lub "dziury" w oprogramowaniu stanowią niebezpieczeństwo włamania się na stronę www i zablokowania jej do czasu usunięcia usterek. Im bardziej popularne oprogramowanie, tym więcej osób się nim intreresuje i prawdopodobieństwo włamania do takiej strony rośnie. Administrator oprogramowania dba o czytelność i bezpieczeństwo kodu źródłowego serwisu, dlatego jego praca jest bezcenna i kluczowa w prowadzeniu biznesu on-line.

Telvinet oferuje system TiCMS wywodzący się niegdyś z WebGUI 5. TiCMS rozwijany jest od 2006 roku i stanowi dziś potężne środowisko publikacji i zarządzania treścią. W ramach TiCMS rozwijane są dodatkowe moduły między innymi dla obsługi e-commerce, mailingu czy zarządzania dokumentami. Oprogramowanie cms, które oferujemy znajduje się na naszym serwerze i to my odpowiadamy za jego bezpieczeństwo i aktualizację. Państwo otrzymujecie kompletną usługę: połączenie szaty graficznej strony z panelem cms i ochronę zasobów. Rozwiązanie to pozwala redaktorowi strony skupić się na treści serwisu i jego optymalizacji pod pozycjonowanie w Google. Przez cały okres trwania umowy dostępne jest Biuro Obsługi Abonentów i osobisty opiekun/doradca.

Budowę strony rozpoczynamy od rozmowy z klientem, jego potrzebach, oczekiwaniach, problemach. Analizujemy to wszystko i proponujemy optymalne rozwiązanie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Takie podejście gwarantuje stworzenie strony internetowej na miarę potrzeb klienta. W trakcie realizacji konsultujemy z klientem wygląd strony i osiągamy zamierzony cel. Po stworzeniu serwisu www spotykamy się z klientem i uczymy go obsługi strony - pokazujemy, jak zarządza się treścią strony i wykorzystuje dostępne narzędzia do stworzenia najlepszej witryny internetowej. Zaangażowanie klienta w proces powstawania strony: przygotowanie materiałów (treści, zdjęć) i szkolenie jest kluczowe, ponieważ to on będzie potem zarządzał serwisem i dbał o jego miejsce w Google.

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją dotyczącą pozycjonowania serwisu internetowego.

do góry